Pierwsi najemcy podpisali umowy!

plac zabaw osiedla mieszkań Łowicz PFR Nieruchomości

Już niebawem zapełni się osiedle w Łowiczu – pierwsi najemcy podpisali umowy!

Inwestycja w Łowiczu u zbiegu ul. Grunwaldzkiej i Krudowskiego to 96 mieszkań w trzech budynkach. W minionym tygodniu pierwsi najemcy obejrzeli mieszkania i podpisali umowy! Niebawem osiedle wypełni się nowymi mieszkańcami, a plac zabaw ugości śmiejące się dzieci. W sam raz na rozpoczęcie wiosny!

Z niecierpliwością czekaliśmy na zakończenie tej inwestycji. Niezwykle cieszy nas fakt, że już pierwsi najemcy podpisują umowy i niebawem odbiorą klucze do mieszkań. Gratuluję wszystkim, którzy zgłosili się do programu „Mieszkanie Plus” i będą mogli zamieszkać w swoich nowych, wymarzonych mieszkaniach – mówi Krzysztof Kaliński, burmistrz Miasta Łowicza.

 Budynki dwuklatkowe w rzucie przypominającym literę C usytuowane są względem siebie w taki sposób, aby powstała naturalna przestrzeń rekreacyjna, a w centralnej części powstał plac zabaw. Będzie to miejsce spotkań sąsiadów. Fasada budynków utrzymana została w jasnej kolorystyce.

wnętrze mieszkania na wynajem z wykończeniem pod klucz

 

Cieszy mnie tak dobra współpraca z łowickim Urzędem Miasta. Był to jeden z pierwszych samorządów, który wyraził chęć realizacji inwestycji mieszkaniowej wspólnie z PFR Nieruchomości i wskazał grunt, na którym dziś możemy zobaczyć wybudowane już 96 mieszkań. Mieszkania są wykończone pod klucz – wystarczy wnieść swoje meble, sprzęt AGD, urządzić kuchnię i można mieszkać!powiedziała Krystyna Wąchała-Malik, członek zarządu PFR Nieruchomości S. A.

Nabór do mieszkań został przeprowadzony wspólnie z samorządem. Dzięki temu inwestycja jest objęta dopłatami do czynszu z programu „Mieszkanie na start”. Oznacza to, że 4-osobowa rodzina, która mieszka w lokalu o powierzchni ok. 60 mkw. będzie mogła liczyć na wsparcie w wys. 340 zł miesięcznie. Takie dopłaty przyznawane są na 15 lat, a najemca co roku podlega weryfikacji, czy nadal może się o nie ubiegać. Jedynym, kryterium determinującym przyznawanie dopłat jest dochód gospodarstwa domowego. Wspomniana wcześniej rodzina uzyska dofinansowanie, jeśli jej dochód nie przekroczy ok. 11 tys. zł miesięcznie.

wykończenie mieszkania pod klucz PFR Nieruchomości

Spółka PFR Nieruchomości jest odpowiedzialna za rozwój dwóch funduszy oferujących mieszkania w formule najmu instytucjonalnego – Funduszu Mieszkań na Wynajem i Funduszu Mieszkań dla Rozwoju i posiada około 7 tysiąca mieszkań wybudowanych i w budowie w ponad 30 lokalizacjach w całej Polsce. Są to zarówno inwestycje w największych metropoliach – Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Trójmieście czy Łodzi, a także miastach średnich takich jak Toruń, Radom, Wałbrzych czy Świdnik. Spółka jest częścią Grupy Kapitałowej Polskiego Funduszu Rozwoju wspierającej zrównoważony rozwój kraju poprzez realizację ważnych projektów inwestycyjnych.

 

Więcej:

www.nieruchomosci.pfr.pl

www.lowicz.mdr.pl

www.mdr.pl