PFR Nieruchomości jest spółką zależną Polskiego Funduszu Rozwoju, którego zadaniem jest wspieranie rozwoju gospodarczego kraju i podnoszenie jakości życia Polaków. PFR tworzy praktyczne rozwiązania dla wspólnego sukcesu i bezpiecznej przyszłości Polaków, wspólnie z szeregiem spółek z obszaru: bankowości, ubezpieczeń, inwestycji, rozwoju przedsiębiorczości i innowacyjności oraz handlu i inwestycji zagranicznych.
Działamy na rzecz zlikwidowania tzw. wykluczenia mieszkaniowego. Jak wskazują badania Habitat for Humanity Poland, aż 40% Polaków nie ma zdolności kredytowej, a jednocześnie ich dochody są zbyt wysokie, aby otrzymać mieszkanie komunalne. To głównie z myślą o nich powstała rynkowa część rządowego programu mieszkaniowego. Co oznacza: „rynkowa”? Nasze budowy nie są dotowane (takie dotacje otrzymują inne filary programu, np. TBS-y i budownictwo komunalne). Środki Funduszu Sektora Mieszkań dla Rozwoju, które inwestujemy w budowę mieszkań, zwracamy – w ciągu ok. 30 lat – z czynszów najmu.
Inwestycja powstaje w ramach rynkowej części rządowego programu Mieszkanie Plus. Realizacją zajmuje się spółka celowa MDR Łowicz Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, którą tworzą dwa podmioty: Fundusz Sektora Mieszkań dla Rozwoju FIZAN oraz Gmina Miasta Łowicz. Gmina Łowicz wniosła do spółki grunt pod osiedle, a pieniądze na budowę pochodzą ze środków Funduszu Sektora Mieszkań dla Rozwoju FIZAN, którym zarządza spółka PFR Nieruchomości.
AKTUALNY STATUS REALIZACJI RYNKOWEJ CZĘŚCI RZĄDOWEGO PROGRAMU MIESZKANIOWEGO
BUDOWA LUB POZWOLENIE NA BUDOWĘ:
Kraków, ul. Anny Szwed-Śniadowskiej / 481 mieszkań
Nasze inwestycje zawsze są odpowiedzią na potrzeby lokalnej społeczności, dlatego ściśle współpracujemy z samorządami. Samorządy są często naszymi partnerami w spółkach celowych, powołanych do realizacji danej inwestycji. Samorządy decydują m.in. o kryteriach naboru najemców, czyli o tym, komu w pierwszej kolejności wręczyć klucze do mieszkania.
Małgosia (Wałbrzych)
„Po śmierci męża musiałam opuścić dom. A jestem w tym wieku, że żaden bank już by mi nie udzielił kredytu. Kiedy się dowiedziałam, że zakwalifikowałam się do programu, rozpłakałam się. Ze szczęścia też można płakać.”
Hania (Biała Podlaska)
„Jestem pielęgniarką. Sama wychowuję dwie córki. Mam dopłatę do czynszu i pobieram 500+. Kiedy się dowiedziałam, że to mieszkanie będzie moje, zaczęłam tu tańczyć…”
Grzegorz (Wałbrzych)
„Sam wychowuję troje dzieci. Poprzednio mieszkaliśmy na maleńkim strychu, który własnymi rękami przystosowałem do zamieszkania. Był tam pęknięty komin; sadza pokrywała wszystko. Najstarsza córka ma astmę i po prostu się tam dusiła.”
Monika (Biała Podlaska)
„Mieszkałam z dwiema córkami w pomieszczeniach gospodarczych. Wilgoć powodowała, że ciągle chorowałyśmy. Teraz wreszcie żyjemy w normalnych warunkach.”
Hanna (Wałbrzych)
„Jestem nauczycielką i pełnię też funkcję wicedyrektora szkoły. Byłam pierwszą lokatorką w tym bloku, bo tak bardzo chciałam się wprowadzić, że zabrałam materac i już zostałam, mimo że wtedy były tu tylko gołe ściany …”
Daria (Kępice)
„Wychowałam się w domu dziecka. Chcę mojemu synowi stworzyć dom, którego sama nie miałam.”
Kasia (Kępno)
„Poprzednio moja córka miała do szkoły 20 kilometrów. Teraz wystarczy, że przejdzie przez ulicę. Bardzo dobrze nam się mieszka; wreszcie jesteśmy na swoim, nie musimy wynajmować.”
Magda (Biała Podlaska)
„Gdyby nie to mieszkanie, nie zdecydowałabym się na drugie dziecko. Tam, gdzie mieszkaliśmy poprzednio, nawet na jedno nie było miejsca. A teraz mamy dwa pokoje i ogródek.”
Paweł (Kępno)
„Samorząd w Kępnie postawił na to, aby zatrzymać tu młodych przedsiębiorców. Ja prowadzę małą restaurację i pracuję od świtu do nocy, 7 dni w tygodniu. Miałem do wyboru: kredyt na rozkręcenie biznesu lub kredyt na mieszkanie. Dziś daję pracę kilkunastu osobom.”
Jakość na długie lata
W ramach programu budowane są wysokiej jakości budynki, spełniające rygorystyczne standardy techniczne i urbanistyczne. W przeciwieństwie do deweloperów, którzy udzielają rękojmi i gwarancji na maksymalnie kilka lat, my jesteśmy odpowiedzialni za jakość inwestycji przez lat kilkadziesiąt. Wysoka jakość po prostu się opłaca, ponieważ przekłada się na niższe koszty późniejszych konserwacji i remontów. Przystępne stawki czynszowe osiągamy dzięki standaryzacji rozwiązań architektonicznych i wykorzystaniu nowoczesnych technologii, obniżających koszty eksploatacji.
Strona używa plików cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na ich użycie. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.